Символи Чорнобаївської територіальної громади

Селище міського типу Чорнобай
(районний центр)

Символіка територіальної громади була прийнята рішенням Чорнобаївської селищної ради 18 вересня 2002 р.

Із давніх часів головним заняттям для жителів селища було сільське господарство, тому основними елементами герба стали символи, притаманні праці, пов’язаній із вирощуванням сільськогосподарських культур.

Герб Чорнобаю має вигляд щита, у зеленому полі якого розміщені два золотих снопи, покладені навхрест, а над ними – срібний конюшиновидний хрест. Зелений колір поля та золоті снопи символізують життя, а покладені навхрест снопи і срібний хрест над ними говорять про те, що частина земель довгий час належала Києво-Печерській лаврі. Монахи обробляли поля і заготовляли для потреб монастиря сільськогосподарську продукцію. Зображення хреста в гербі є пам’яткою про церкви Варвари і Георгія, які майже століття були прикрасою та ознакою Чорнобаю.

Внизу щита зображена чорна тригірна база, окантована зверху сріблом та обтяжена золотою стрілою вістрям вправо. Чорна тригірна база говорить про те, що у Чорнобаї та навколо нього є велика кількість курганів. Про це нагадує і срібна лінія над ними. Ця лінія символізує також річку Ірклій, що протікає повз селище.

Перші згадки про Чорнобай свідчать про те, що селище було засноване козаками Кропивнянської сотні Переяславського полку. Символічне відображення цієї події – золота стріла як один з атрибутів козаків. Вона ж була необхідною зброєю у кочових народів, які мешкали у цих землях та залишили після себе кургани. Золото символізує славу та багатство. Чорне поле – це чорноземи, на яких розташований Чорнобай.

Щит увінчаний срібною трьохзубчатою міською короною, що є ознакою приналежності герба населеному пункту.

Ще одна особливість Чорнобаю пов’язана з пивоварним заводом, заснованим у 1845 р. Він був першим підприємством харчової промисловості повітового центру. Вінок із зелених паростків хмелю, що обрамовують щит герба, є відображенням цього періоду в історії Чорнобаю.

В нижній частині герба на паростки накладено срібну девізну стрічку з написом чорними буквами назви селища.

Прапор селища Чорнобай – прямокутне зелене полотнище із співвідношенням 2 : 3 (висота до довжини).

У верхній його частині – два зелених снопи, покладених навхрест, внизу – біла горизонтальна смуга з трьох дуг, вигнутих доверху, з яких середня трохи вища бокових.

Прапор, як і інші офіційні пізнавально-правові символи, вторинний стосовно герба, тому його кольори й символи наочно відображають головні ідеї герба.