УВАГА, ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ!

Дата: 02.12.2019 09:27

На Черкащині очікується ПОГІРШЕННЯ ПОГОДНИХ УМОВ!
Шановні жителі та гості Чорнобая! Як повідомляє Черкаський Обласний Гідрометцентр вже завтра, 2 грудня 2019 року, та на наступні кілька днів синоптики прогнозують різке погіршення погодних умов. За прогнозами синоптиків, на Черкащині впродовж доби очікується сніг (утворення снігового покриву до 8 сантиметрів), на дорогах ожеледиця.

А, наразі, комунальники вже завершили підготовку до зими - наявну техніку діагностовано та підготовлено до активної роботи, посипаючі матеріали заготовлені.

В свою чергу - просимо водіїв та пішоходів бути готовими до приходу зими та обов'язково потурбуватися про власну безпеку!

Щоб уникнути неприємних ситуацій та не потрапити в автопригоду водіям необхідно:

- обов'язково увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі;

- дотримуватись швидкісного режиму та дистанції, відмовитися від ризикованих маневрувань;

- при наближенні до пішохідних переходів і місць розташування дитячих установ знижувати швидкість до мінімуму;

- в умовах погіршення погодних умов із інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовувати автотранспорт із літніми шинами.

Пішоходам теж треба бути дуже уважними в зимовий період. Що варто знати:

- будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати; - коли перебігаєте дорогу перед автомобілем врахуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується в 4-5 разів;

- ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, ступайте на всю підошву; - не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість як легкого падіння, так і важких травм (розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу);

- при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю спробуйте швидко присісти – це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;

- якщо падіння не уникнути – напружте м’язи, згрупуйтесь, а доторкнувшись до землі спробуйте перекотитись, – удар, спрямований на вас, зменшить силу;

- обходьте металеві кришки люків – як правило, вони вкриті льодом.

НАГАДУЄМО

Керівники підприємств, органі­зацій та установ Чорнобая, незалежно від форми власності, фізичні особи-підприємці повинні вжити відповідних заходів щодо забезпечення безпечного стану транспортних магістралей і тротуарів селища для руху транспорту та пішоходів в зимовий період. Обов'язково очищати від снігу та льоду і посипати піщано-сольовою сумішшю територію, надану їм в установленому законом порядку (в тому числі закріплені за ними об’єкти благоустрою, їх частини і прилеглу територію).

Будьте максимально уважними та обережними на дорогах та пішохідних переходах, не наражайте себе та інших на небезпеку!