На території Черкаської області планується проведення осінньої кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

   Сказ – особливо-небезпечне вірусне захворювання, спільне для тварин та людей. При захворюванні вражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі найбільше лисиці, а також  єнотовидні собаки, борсуки, вовки та бродячі собаки і коти.

   Складна епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні так і в Черкаській області вимагає радикальних заходів, серед яких одне з основних місць займає пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

  У вересні 2019 року на Черкащині плануються заходи по пероральній імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом розповсюдження принад з вакциною із літаків. Закладка імунізуючих принад буде здійснюватися над лісовими та мисливськими угіддями, за межами населених пунктів та водойм.

  Принада безпечна для людей і тварин, має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна (на фото). Усередині приманки знаходиться капсула з вакциною проти сказу.
 

Прохання до жителів та гостей області:

-  при виявленні принад не брати їх руками і не переносити з місця на місце чи забирати додому,

-  застерегти своїх дітей, що у разі виявлення принад з вакциною гратись ними заборонено,

-  не розламуйте та не розбивайте виявлені принади з вакциною.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *