Вивчали досвід Глобинської міської об’єднаної територіальної громади

Дата: 22.05.2017 11:46

19 травня відбулася робоча поїздка делегації Чорнобаївського району, на чолі з селищним головою Чорнобаю Аллою Мірошниченко, до міста Глобине, щоб дізнатися, яким чином було організовано та проведено процес об’єднання Глобинської територіальної  громади та  ще раз переконатися в доцільності та перевагах процесу децентралізації.

До складу делегації були запрошені сільський голова та секретар Франківкої сільської ради Геннадій Романенко та Тетяна Куць, секретар та депутати селищної ради Олексій Саюн, Світлана Довбиш, Володимир Авраменко, Світлана Шаповал, Сергій Вирвикишка, працівники апарату селищної ради Наталія Марченко, Віталій Кіреєв, предстаники центру соціальних служб та школи мистецв Оксана Кулик та Тетяна Танцюра.

Спільно з представниками Чорнобаївського району в робочій поїзці приймали участь керівники сільських, селищних та міських рад  Кіровоградської області.

Гості зібралися в залі засідань Глобинської міської ради, де перед ними виступили Глобинський міський голова Станіслав Джусь, заступник міського голови Галина Токаренко та в.о. сільських старост Глобинської громади: Станіслав Живолуп, Тетяна Садлівська, Тамар Кірян та Ольга Козіна. Міський голова розповів про той шлях який пройшла Глобинська громада, про перспективи які відкриваються перед об’єднаними громадами, перші здобутки Глобинської об’єднаної громади. Галина Токаренко, в свою чергу, розповіла про ті проблеми, з якими стикається Глобинська громада під час реформування первинної ланки медицини та створення структури управління медичною галуззю в громаді,  шляхи вирішення цих питань та ті кроки,  які зроблені громадою по управлінню освітньою галуззю в громаді. Про ті переваги, які отримали сільські громади після об’єднання в Глобинську міську об’єднану територіальну громаду розповіли в.о. сільських старост Глобинської громади.

«Для себе я давно зрозуміла, що для успішного розвитку  сіл моєї Пирогівської громади потрібно було щось змінювати, - розповіла присутнім в.о. сільського старости Тамара Кірян, - тож, коли в державі розпочалася територіально-адміністративна реформа, я не мала сумнівів, що це перспективний шлях. Тому мені залишалося лише переконати  жителів сіл Пироги та Яроші. Кожну роботу повинні робити фахівці. А раніше сільський староста переймався за все – від підтримки в робочому стані артезіанських свердловин, що забезпечують водопостачання в селі,  до елементарного благоустрою. Зараз же це роблять фахівці комунального господарства.  Тому запевняю, що необхідно об’єднувати свої зусилля, фінансові та людські ресурси».

Станіслав Джусь, заступники міського голови та в.о. сільських старост громади відповіли на численні запитання гостей. Які цікавилися буквально всім: від поетапних кроків процесу об’єднання до формування структури  управління об’єднаної територіальної громади, наповнення бюджету, організації роботи  відділів освіти, культури, роботи в.о. старост громади.

По закінченню зустрічі делегація  Чорнобаївського району за старовинним українським звичаєм подарувала керівнику громади запашний коровай  та подякувала за цікаву і змістовну зустріч, з якої вони почерпнули для себе відповіді на багато з тих питань, що їх турбували.

На згадку про перебування в м. Глобине, зробили спільний знімок біля пам’ятника легендарному засновнику міста Івану Глобі та здійснили невеличку екскурсію по місту.

Довідково: 24 березня 2017 року депутатами Чорнобаївської селищної ради прийнято рішення надати згоду на добровільне об’єднання територіальних громад селища Чорнобай, села Савківка Чорнобаївської селищної ради, сіл Великі Канівці, Малі Канівці Великоканівецької сільської ради, сіл Крутьки, Чехівка , селища  Журавлине Крутьківської сільської ради, сіл Головатівка, Богодухівка Богодухівської сільської ради, селища Іванівка, села Красенівка Красенівської сільської ради, селища Привітне Привітненської сільської ради, села Веселий Хутір Веселохутірської сільської ради, сіл Мар’янівка, Хрестителеве Хрестителівської сільської ради, сіл Бакаєве, Франківка  Франківської сільської ради, сіл Михайлівка, Велика Бурімка Великобурімської сільської ради, села Мала Бурімка Малобурімської сільської ради, сіл Лукашівка, Веселий Поділ, Григорівка, Новоселиця, селища Вишнівка Лукашівської сільської ради, села Новоукраїнка Новоукраїнської сільської ради, сіл Тарасівка, Нове Життя Новожиттівської сільської ради, сіл Старий Мохнач, Мохнач Мохнацької сільської ради, с.Ревбинці Ревбинської сільської ради, с.Лихоліти Лихолітської сільської ради, села Васютинці Васютинської сільської ради, села Вереміївка Вереміївської сільської ради, с.Жовнине Жовнинської сільської ради, сіл Іркліїв, Загородище, Скородистик, Червононогірка Іркліївської сільської ради, села Кліщинці Кліщинської сільської ради, села Степове Степівської сільської ради, села Лящівка Лящівської сільської ради, сіл Мельники, Воронинці, Червонохиженці Мельниківської сільської ради, села Москаленки Москаленківської сільської ради, села Першотравневе Першотравневої сільської ради, сіл Придніпровське, Коврай Придніпровської сільської ради, села Старий Коврай, селища Мирне Староковрайської сільської ради, сіл Тимченки, Баталий Тимченківської сільської ради в Чорнобаївську територіальну громаду з адміністративним центром в селищі Чорнобай.

На сьогоднішній день, на пропозицією селищного голови про добровільне об’єднання територіальних громад, надано згоду лише від Франківської сільської ради.