Кліщі виходять на полювання: як не дати паразитам шансу вкусити вас і що робити, якщо це сталося

Дата: 10.03.2020 11:59

Як відомо, кліщі є переносниками небезпечних інфекцій. Вони зустрічаються в лісі, на луках і пасовищах. А в останнє десятиріччя, через інтенсивні процеси урбанізації, вони «переселились» до паркової зони міста, у сквери.

Щороку кліщі прокидаються з появою зелені. Спостерігається два піки їх активності: весняний — у травні-червні та осінній — в серпні-вересні. Перші випадки зустрічаються вже зараз, на початку березня. Тому, відпочиваючи на природі, на присадибних ділянках у теплі дні, не розслабляйтеся. Перші активні кліщі з’являються майже відразу, коли починає пригрівати сонечко.

ЯК НЕ ДАТИ ПАРАЗИТУ ШАНС

-ВДЯГНІТЬСЯ, ЯК КОКОН (довгий рукав, брюки, високі шкарпетки, головний убір);

- ОДЯГ ПОВИНЕН БУТИ ЯКОМОГА СВІТЛІШИМ;

- ОГЛЯДАЙТЕ ОДИН ОДНОГО ЯКОМОГА ЧАСТІШЕ;

- ВИБИРАЙТЕСЬ В ХВОЙНІ ЛІСИ (проживання кліщів в рази менше, ніж в листяних);

- НЕ ГУЛЯЙТЕ У ВИСОКІЙ ТРАВІ;

Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також слід оглянути на наявність кліщів.

Що робити, якщо кліщ вже присмоктався??

Бажано не зволікати і відразу звернутись у травмпункт. Там шкідника дістануть і відразу передадуть у лабораторію на дослідження.

Якщо такої змоги немає, то варто початку помити руки з милом (або обробити антисептиком) та обережно викрутити кліща пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу потрібно обов'язково обробити спиртом. З олією, підрізаними шприцами, ацетоном та іншими сумнівними методами радять не експериментувати.

Для боротьби з кліщами також можна використовувати ефірні олії лимону, лаванди, евкаліпту та м'яти.

Інколи, навіть при правильних діях, кліщ може бути видалений не повністю. В такому разі не легковажте, а негайно зверніться до лікаря. Один кліщ може передавати до шести інфекцій. У нашому регіоні найчастіше поширений вірус кліщового енцефаліту і Боррель. Ці хвороби вражають різні органи тіла та центральну нервову систему.

За короткий час, вкушена інфікованим кліщем людина відчуватиме головний біль, нудоту, біль у м'язах, тощо. Симптоми таких хвороб дуже серйозні та можуть призвести до інвалідності, а в окремих випадках – до летальних наслідків.

Будьте обережними під час перебування на природі!