Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору та політичних репресій»

Дата: 18.05.2018 12:28

Василь Стус

(вбитий за часів радянської тоталітарної системи внаслідок постійних переслідувань та фізичних катувань; перепохований на Байковому кладовищі 1989 року, в м. Київ)

Як добре те, що смерті не боюсь я

і не питаю, чи тяжкий мій хрест,

що перед вами, судді, не клонюся

в передчутті недовідомих верст,

що жив, любив і не набрався скверни,

ненависті, прокльону, каяття.

Народе мій, до тебе я ще верну,

як в смерті обернуся до життя

своїм стражданням і незлим обличчям.

Як син, тобі доземно уклонюсь

і чесно гляну в чесні твої вічі

і в смерті з рідним краєм поріднюсь.

Важливий в історії України День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали внаслідок політичних репресій комуністичного режиму, відображає в своєму формулюванні одне з найтяжчих злочинів проти людяності тієї безжальної влади.

Фото без опису   Щороку, в третю неділю травня, по всій Україні проводяться заходи, присвячені пам’яті про ці страшні події. Напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій селищний голова, Алла Мірошниченко, секретар селищної ради, Олексій Саюн, спільно з головою районної державної адміністрації, Сергієм Джоболдою, першим заступником районної державної адміністрації, Валентиною Стилик, керівником апарату РДА Оксаною Брагінець та головою селищної та районної ради ветеранів Віталієм Момотом вшанували пам'ять жертв політичних репресій хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору та політичних репресій».

Фото без описуФото без описуФото без опису  В цей день ми згадуємо кожного, хто став жертвою тих страшних політичних подій. Вшановуємо всіх, хто був ув’язнений у концтаборах чи засланий далеко від рідної домівки. Пам’ятаємо закатованих патріотів і тих, хто був знищений радянською владою.

Фото без опису   Надіємося, що подібні події назавжди залишать Україну!