ШТРАФИ ЗА НЕНОСІННЯ МАСОК: РАДА УХВАЛИЛА ВІДПОВІДНИЙ ЗАКОН

Дата: 12.11.2020 14:58

Законом встановлюється, що перебування у громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу, розміром від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 255 грн).
   Крім того, законом передбачається реалізація повноважень виконавчих комітетів (виконавчих органів) сільських, селищних, міських рад щодо розгляду справ про такі адміністративні правопорушення, а також реалізація повноважень органів Національної поліції, органів державної санітарно-епідеміологічної служби щодо складання протоколів та розгляду справ про таке адмінправопорушення.

У зв’язку зі швидким розповсюдженням коронавірусної хвороби всі люди розглядаються як потенційно інфіковані. Ви можете не знати, що є переносником вірусу. Тому, усі громадяни зобов'язані носити медичні маски чи респіратори в громадських місцях. Крім того, рекомендовано користуватися індивідуальними засобами захисту і на вулиці, коли спостерігається скупчення людей.

Маска запобігає можливому інфікуванню оточуючих. Вона має властивість зменшувати та тривалий час утримувати виділення біологічного матеріалу, який може містити збудник. Використовувати маску необхідно правильно! Надівайте її так, щоб вона щільно закривала рот і ніс. Перед цим обов'язково вимийте руки з милом чи обробіть їх антисептиком. Також не торкайтесь маски руками після того, як наділи її на обличчя.

ДОВІДКОВО:
   Громадські місця, на території яких обов'язково потрібно бути у масці

(роз'яснення МОЗ):

• ліфти і таксофони;

• приміщення та території закладів охорони здоров’я;

• приміщення та території навчальних закладів;

• дитячі майданчики;

• приміщення та території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;

• під’їзди житлових будинків;

• підземні переходи;

• транспорт загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;

• приміщення закладів ресторанного господарства;

• приміщення об’єктів культурного призначення;

• приміщення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

• стаціонарно обладнані зупинки маршрутних транспортних засобів тощо;

• вулиці;

• закриті спортивні споруди;

• сквери, парки;

• усі види громадського транспорту (включно з транспортом міжнародного сполучення).

Кількість нових випадків зараження постійно зростає, не нехтуйте елементарними правилами безпеки, які можуть врятувати від COVID-19.

Бережіть себе та своїх рідних!