Чорнобаївська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Право на таємницю усиновлення

Дата: 09.10.2019 15:16
Кількість переглядів: 531

   Право на таємницю усиновлення включає в себе:

- право на таємницю перебування на обліку тих, хто бажає усиновити дитину;

- право на таємницю факту пошуку дитини для усиновлення;

- право на таємницю подання заяви про усиновлення та її розгляду;

- право на таємницю змісту рішення суду про усиновлення;

- право дитини, яка усиновлена, на таємницю самого факту усиновлення, в тому числі і від самої себе;

- право дитини на одержання інформації про факт її усиновлення за умови досягнення останньою 14-річного віку та право на приховання факту усиновлення від дитини, яка усиновлена.

   Таємницю усиновлення можна визначити як систему інформації, що стала відома конкретно встановленому колу осіб (членам сім’ї та уповноваженим службовим особам в силу виконання ними своїх службових обов’язків) з приводу факту усиновлення, яка приховується від інших осіб з метою захисту інтересів усиновленого та членів його сім’ї.

Фото без опису      Таємниця усиновлення має наступні ознаки:

- вона виникає з приводу специфічного юридичного факту – усиновлення;

- стає відомою вузькому колу осіб, як правило членам сім’ї та визначеному колу службових осіб, тобто наявний специфічний суб’єктний склад її носіїв;

- вона стосується внутрішнього життя сім’ї і не може бути здобуттям громадськості, а тому охороняється мірами державного примусу.

   Стаття 32 Конституції України визначає, що ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України, тобто Основний Закон прямо гарантує захист від втручання в сімейне життя конкретно взятої сім’ї, яка усиновила дитину, а отже жодна особа не має права збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію з приводу усиновлення. Більше того, усиновлена дитина володіє не лише такою правомочністю, як заборона поширення факту її усиновлення, а і правомочністю щодо збереження такого факту від неї самої.

   До змісту права на усиновлення законодавець відносить право усиновленої дитини на одержання інформації щодо її усиновлення. Це означає, що при досягненні усиновленим 14-річного віку дитина вправі одержати інформацію про сам факт усиновлення, зміст рішення суду з цього приводу та власне інформацію щодо його біологічного походження (батьків, родичів).

 

За інформацією

Чорнобаївського районного відділу ДРАЦС 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь