З нагоди християнського свята Богоявлення та Хрещення Господнього жителі Чорнобая та гості селища занурилися в крижану воду

Дата: 19.01.2019 15:31

19 січня 2019 року  українці святкують завершальне свято з Новорічно-Різдвяного циклу – Хрещення Господнє. Цей день завжди був найбільш величним та радісним для українського народу, адже таїнство Хрещення є джерелом світлої радості, очищення душі та зміцнення віри в краще майбутнє.

Фото без опису   За доброю традицією, одинадцятий рік поспіль, родина Рудів – Анатолій та Світлана гостинно запрошують всіх охочих взяти участь в урочистостях, пірнути в Йорданську крижану воду та посмакувати приготуваннями польової кухні.

Фото без описуФото без опису

Фото без опису   Організатори підготували для гостей всі умови для комфортного святкування, частування та безпечного купання. Цього сонячного дня, на кутку Ходаківка, чимало люду зібралося для того, щоб отримати Боже благословення під час Літургії отця Іоанна (Марініна), посвятити воду, пірнути в крижану ополонку та посмакувати ароматної шурпи, зігріваючого чаю і глінтвейну від місцевих жителів Олександра Дробітька і Юрія Мойсі та спробувати смачної козацької каші від селищного голови Чорнобая Алли Мірошниченко.

Фото без описуФото без опису

Фото без опису   Охочих пірнути в крижану ополонку було чимало, адже саме цього дня водойми набувають цілющих властивостей, дають здоров’я та силу, надихаючи вірян на світлі думки і добрі вчинки. До купелі приходили великими родинами з маленькими дітками та поодинокі компанії. Чимало сміливих юнаків та дівчат занурювалися в крижану воду вперше, а хтось робить це більше десятка літ поспіль. Кожен бажав для себе чогось особливого – здоров’я, віри в краще майбутнє та впевненості. Адже свята Йорданська вода може лікувати як тілесні, так і духовні недуги.     Фото без опису

Фото без опису    Нечисту силу «розганяли» пострілами із рушниць, а появу «Божого Духу» ознаменували символічним випусканням білих голубів.