В селищі борються зі стихійною торгівлею

З метою побороти стихійну торгівлю, селищним головою та депутатами селищної ради було прийнято рішення про заборону торгівлі на дорогах та тротуарах Чорнобаю.

Майже півроку депутатами та працівниками апарату селищної ради, спільно з працівниками поліції, проводилася роз’яснювальна робота з продавцями Центрального ринку селища, який працює щосуботи. Одні ставились до такого рішення з порозумінням, інших таке рішення дратувало. Але спільними зусиллями вдалося побороти стихійну торгівлю навколо Центрального ринку по вулицях Гагаріна та Спортивній.

Проте, не завжди такі рішення до вподоби тим, хто провокує та здійснює стихійну торгівлю, і порушення правил торгівлі стає системним явищем.

Із настанням теплої пори в Чорнобаї все частіше можна побачити людей, які прямо на тротуарах вистеляють рушнички та кульки і на цих імпровізованих прилавках дбайливо викладають чи то м’ясо, чи то рибу, чи то сир, молоко, сметану, чи то городину… Нерідко через такі торги, стає важко пройти по тротуару, чи проїхати дорогою. Найбільш популярні щоденні стихійні базари розташовані в районі Центрального Універмагу, що по вулиці Центральна.

На сьогодні покарання за торгівлю продуктами із землі становить від 17 до 119 гривень штрафу. У кращому випадку поліція таку продукцію конфіскує. Стихійна торгівля відноситься до адміністративних правопорушень, передбачених статтею 160 Кодексу України про адміністративні порушення – «торгівля з рук у невстановлених місцях», і статтею 164 – «порушення правил підприємницької діяльності».

Знову щоб побороти стихійну торгівлю, працівники апарату та депутати селищної ради розпочали роз’яснювальну роботу з тими хто продовжує порушувати правила торгівлі. В рамках заходу людям роз’яснюється, що в Чорнобаї для здійснення щоденної торгівлі працює Ранковий ринок, який розміщений в дворику збоку Центрального Універмагу. Всім хто не бажатиме дотримуватися правил торгівлі, прийдеться нести відповідальність згідно українського законодавства.

« повернутися до списку новин

Логін: *

Пароль: *