В Україні зафіксували “британський” штам COVID-19

Дата: 12.03.2021 08:56

Британський штам коронавірусу, який зафіксували в Україні, втричі більш заразний та має короткий інкубаційний період (1-3 дні).

Про це інформує "Українська правда".

Також він характеризується зменшенням частки безсимптомних або легких форм захворювання та високою смертністю, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу 9 березня.

- Крім органів дихання, вірус почав вражати нирки, печінку, центральну нервову систему.

Від 52% до 76% пацієнтів фіксують постковідний синдром, який триває від 3 до 6 місяців, – розповів Степанов.

Британський штам коронавірусу на території України виявив Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Громашевського НАМН.

Станом на 4 березня зафіксували 2 випадки британського варіанту COVID-19 у Івано-Франківську.