Знайти кваліфіковані кадри і отримати відшкодування від держави: про співпрацю обласної служби зайнятості з роботодавцями
Черкаська обласна служба зайнятості займається не лише пошуком кваліфікованих працівників для роботодавців, а й пропонує взяти участь у різноманітних державних програмах з підтримки працедавців. Однією з таких програм є компенсація єдиного соціального внеску (ЄСВ) за робітників, яких роботодавець працевлаштовує за сприяння служби зайнятості.
Минулого року такою послугою скористалися понад 200 роботодавців Черкаського регіону, які створили більше 600 нових робочих місць та працевлаштували на них 455 безробітних громадян.
Думка підприємців, які скористалися цієї послугою єдина - така допомога не лише сприяє залученню до роботи кваліфікованих працівників, а й створює умови для розвитку підприємництва.
Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко зауважує, що нині, важливо максимально зберегти робочі місця, підтримати роботодавців та оперативно підібрати підходящу роботу для безробітних.
Вирішення питання зайнятості населення не можливе без налагодження партнерських відносин служби зайнятості з роботодавцями. Суттєвою підтримкою з боку служби зайнятості у напрямку збільшення кількості робочих місць, є надання компенсації фактичних витрат роботодавцям на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
«Роботодавцю, який працевлаштовує на нові робочі місця безробітних громадян строком не менше, ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів (у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних, але якій відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначалася»), - розповідає Григорій Григорович.
Також роботодавці можуть скористатися такою послугою, якщо вони створюють нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Цей перелік визначений Кабінетом Міністрів України.
«Співпраця з роботодавцями у напрямку працевлаштування безробітних шляхом надання компенсації продовжується, оскільки цей вид послуг - не лише крок вперед у зміцненні партнерських відносин з роботодавцями, а й стимул до створення нових робочих місць», - переконаний Григорій Дендемарченко.
За поданням Чорнобаївської районної філії
Черкаського обласного центру зайнятості