Чорнобаївська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Навчання дорослих за сприяння служби зайнятості

Дата: 14.09.2021 15:14
Кількість переглядів: 312

        Освіта дорослих — це практика навчання і виховання дорослих, набуття ними нових навичок, умінь та знань, пов'язана з новим працевлаштуванням чи зміною професійної діяльності.

За словами директора Черкаського обласного центру зайнятості Григорія Дендемарченка, одним із пріоритетів діяльності служби зайнятості – є безпосереднє повернення громадян до продуктивної праці, скорочення тривалості безробіття, прискорення працевлаштування безробітних, шляхом підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці. З цією метою здійснюється професійне навчання безробітних відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців.

Фото без опису

 

      З метою задоволення кадрових потреб роботодавців, державною службою зайнятості створена власна мережа навчальних закладів для дорослого населення.

Центри професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (далі – ЦПТО) – це спеціалізовані навчальні заклади сучасного європейського рівня. Вони створені для ефективної підготовки висококваліфікованих робітників шляхом професійного навчання, перепідготовки та підвищення кваліфікації. Для зареєстрованих безробітних професійне навчання здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

       «На сьогодні у ЦПТО можна отримати освіту за більш ніж 90 робітничими професіями. Переваги навчання підтверджує і той факт, що протягом 2021 року за направленням Черкаської обласної служби зайнятості в ЦПТО проходили професійне навчання 457 осіб, із них - 82 особи здобули нову професію, а 375 громадян – підвищували кваліфікацію на курсах цільового призначення.

Серед професій, які обирають черкасці: адміністратор, кухар, швачка, продавець продовольчих товарів, манікюрник, візажист, косметик, токар, електрогазозварник, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж,  педикюрник та перукар», - коментує Григорій Дендемарченко.

         Зростаюча значущість освіти дорослих стає загальновизнаним фактом. Тому держава піклується про підняття рівня відповідного навчання.

Так, з 2020 року українські коледжі та технікуми почали надавати фахову передвищу освіту і готувати фахових молодших бакалаврів. Це передбачено ЗУ «Про фахову передвищу освіту».

У Законі України «Про фахову передвищу освіту» передбачено низку механізмів, спрямованих на розвиток освіти дорослих. Закладено можливість для вступу не тільки за результатами ЗНО, а й на базі випробувань у закладі. У такий спосіб українці, які давно закінчили школу і зараз хочуть змінити фах, зможуть безперешкодно вступити до закладу, і навіть більше - отримати кілька фахових освіт за бюджетні кошти.

 

       Здавалося б, працівники з великим досвідом роботи та життєвим багажем – мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні людям без документу про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці. Тож, Законом України «Про професійний розвиток працівників» в Україні визначено термін «неформальне професійне навчання працівників».

        Неформальне професійне навчання працівників за робітничими професіями – це набуття працівниками професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання.

Усі особи, які працювали на підприємстві та оволоділи певними професійними навичками, але не мали документального підтвердження, мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка.

      За результатами підтвердження кваліфікації, особі видається документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння (підвищення) робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання, або сертифікат оцінювання результатів неформального професійного навчання.

Тим, кому за 45+ служба зайнятості пропонує отримати ваучер на навчання, який допоможе опанувати нову професію, або спеціальність, удосконалити раніше здобуті знання та вміння.

        Ваучер – документ встановленого зразка, що дає особі право на перепідготовку або підготовку за іншою спеціальністю, підготовку на наступному рівні освіти, спеціалізацію, підвищення кваліфікації у закладах освіти чи у роботодавця.

Професійна команда обласної служби зайнятості готова допомогти кожному, хто формує свій шлях до успішної кар’єри, або має бажання змінити вид професійної діяльності відповідно до потреб сучасного ринку праці.

Довідково:

 

За поданням Чорнобаївської районної філії

Черкаського обласного центру зайнятості


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь