Чорнобаївська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Національна служба здоров’я України почне адмініструвати  програму забезпечення інсулінами

Дата: 05.10.2021 14:39
Кількість переглядів: 305

Забезпечення інсулінами з жовтня 2021 року

Національна служба здоров’я України почне адмініструвати  програму забезпечення інсулінами з 1 жовтня.  Це означає, що пацієнти з цукровим діабетом зможуть безоплатно або з доплатою отримати препарати інсуліну у будь-якій аптеці, яка працює за договором з Національною службою здоров’я України. А Національна служба здоров’я відшкодує цим аптекам вартість препаратів.
        З 1 жовтня і до кінця року на програму виділено 660 млн  грн. Цього достатньо, щоб забезпечити всіх пацієнтів інсуліном безоплатно - за умови запровадження та дотримання певних чітких правил. Програма реімбурсації інсулінів відкриває доступ до ліків для всіх громадян.
       Щоб отримати інсуліни за програмою «Доступні ліки», пацієнту потрібно:

     1) відвідати ендокринолога;
    2) мати складений ендокринологом індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну і вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я;
    3) отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря;
    4) прийти та отримати інсуліни у будь-якій аптеці у будь-якому населеному пункті, без прив’язки до місця реєстрації пацієнта та місця роботи лікаря, який видав електронний рецепт.
  Головна умова - аптека повинна мати договір з НСЗУ за напрямом реімбурсації інсулінів. Чи має аптека такий договір і чи бере участь у програмі реімбурсації - можна уточнити за номером 16 77. Це контакт-центр Національної служби здоров’я України. Де є найближча аптека з «Доступними ліками» можна перевірити й на сайті НСЗУ на дашбордах у розділі Е-дані.
      Важливо зазначити, що сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога. Якщо тієї кількості інсулінів, які призначив ендокринолог недостатньо,  то   сімейний лікар направляє пацієнта знову до ендокринолога для коригування або створення нового плану.  А до кого звертатись за повторним рецептом, пацієнт обирає самостійно.
       Тому головне, що повинен зробити пацієнт вже зараз, - укласти декларацію з сімейним лікарем, щоб отримувати безоплатну медичну допомогу у повному обсязі в межах Програми медичних гарантій
       А ендокринологи вже з 1 липня 2021 мають обов'язково вести медичні записи  щодо плану лікування пацієнтів з цукровим та не цукровим діабетом, та реєструвати їх в електронній системі охорони здоров’я. Коректне внесення даних - надзвичайно важливо, адже на їхній підставі будуть виписуватися електронні рецепти і пацієнт отримуватиме потрібні йому препарати. У коректному веденні таких електронних медичних записів лікарям допоможе оновлений навчальний курс «Ведення медичних записів пацієнтів з діабетом на амбулаторному рівні».  З 16 серпня 2021 року він доступний на платформі Академії НСЗУ.

Фото без опису

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь