Правила безпечної поведінки під час святкування Водохреща

Дата: 18.01.2022 08:10

19 січня всі православні християни відзначатимуть одне з головних свят – Водохреща. Здавна вважається, що купання на Водохреща сприяє зціленню від різних недуг. Однак, для того, щоб свято не обернулося трагедією необхідно пам’ятати про дотримання правил безпеки під час перебування поблизу водних об’єктів та безпосередньо занурення.

Щоб уникнути небезпеки і трагічних наслідків, просимо дотримуватись правил безпечної поведінки під час проведення обряду Водохрещення:

• купатись в спеціально обладнаних місцях біля берега, під наглядом рятувальників та медичних працівників;
  • якщо у вас хворе серце - утримайтеся від купання;
  • купання в ополонці протипоказане людям з гострими та хронічними захворюваннями;
  • перед купанням необхідно розігріти тіло;
  • не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду;
  • купання треба проводити швидко. Щоб уникнути загального переохолодження організму, не треба перебувати в ополонці більше однієї хвилини. Новачкам медики рекомендують бути у воді не більше 10 секунд;
  • категорично забороняється купання в крижаній воді під впливом алкоголю;
  • занурюватися найкраще по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку;
  • при вході у воду, намагайтеся швидко досягти потрібної Вам глибини, але не плавайте;
  • якщо з вами дитина, слідкуйте за нею під час занурення;
  • після купання (занурення) розітріть себе махровим рушником і надягніть сухий одяг;
  • для зміцнення імунітету й уникнення можливості переохолодження необхідно випити гарячого чаю, з попередньо підготовленого термоса.

Якщо з’являються перші ознаки переохолодження (озноб, тремтіння, синюшність шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг), людині необхідно надати допомогу.

При легкому ступені переохолодження постраждалого треба тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити рухатися.

У випадку середнього і важкого переохолодження потерпілого слід розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла, а потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.

Також Чорнобаївська селищна рада закликає громадян дотримуватись правил безпеки на льоду в зимовий період :

• не виходьте на лід без потреби;
  • подивіться уважно, чи немає підозрілих місцьтонкий або крихкий лід може бути поблизу кущів, очерету, у місцях, де водорості вмерзли в лід;
  • обминайте ділянки, які покриті товстим прошарком снігу, під снігом лід завжди тонший;
  • особливо обережно спускайтеся з берега, лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.
  • якщо лід почав тріщати – негайно повертайтеся, відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду.
  • при виході на кригу необхідно переконатися, що вона достатньо міцна. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;
  • Не можна перевіряти товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, треба негайно повертатися на те місце, звідки прийшли.

Закликаємо Вас відповідально відноситись до свого життя і життя своїх близьких, виконуйте правила поведінки на льоду та воді, і головне – у випадку небезпеки негайно викликати службу порятунку за телефоном «101».