«Багаті» та «бідні» голови громад Золотоніського району (РЕЙТИНГ)vikka.ua

Дата: 19.01.2022 09:03

Заробітна плата голів територіальних громад Золотоніського кардинально різниться:  від 12 тис до 54 тис. грн.  Чому так? Які фактори на це впливають? Сайт «ВІККА» промоніторив, скільки заробляють очільники ОТГ Золотоніського району.

Однакові оклади, різні премії

Із чого складається зарплата сільських чиновників?

Оклад. Переважно оклади голів ОТГ складають 11-12 тис. грн. Саме він є базовим при нарахуванні зарплати.

Ранг. На оклад нараховують доплату за ранг. Переважно вона складає 600-700 грн в місяць. У майже всіх голів сьомий ранг.

Доплата за вислугу років. Така доплата є різною від 20 до 70 % від окладу. Чим довше голова працював на державній службі, тим більший відсоток доплати.

Премія за особливо важливу роботу. Її рівень  від 30% до 150% від окладу. У декого 0%.

Премія. Від 0% до 150%. У майже всіх голів Золотоніської ОТГ премія не перевищує 100% від окладу. Є такі, яким по кілька місяців її не нараховували.

До речі, рівень премій і доплат встановлює селищна рада.  Тому у деяких голів зарплата кардинально різниться. Все залежить від того, хто з голів як «подружився» із місцевими депутатами.

Ми свідомо не включали до рейтингу голову Золотоніської громади Віталія Войцехівського, який нині є депутатом Верховної ради України. Адже його рівень середньою заробітної плат за місяць був би вирахуваний не коректно.

Голова Піщанської ОТГ не відповів на інформаційний запит телеканалу «ВІККА», тому про його заробітну плату ми дізналися з інших офіційних джерел. Судячи з цифер, йому справді було що приховувати.

Середню зарплату ми вираховували з наданих ОТГ відповідей на інформаційні запити. Найцікавіше, що деякі голови отримували премію до Дня місцевого самоврядування, яка подекуди складає 100% від окладу. Це також вплинуло на середню цифру місячної зарплатні деяких голів.

Зарплата не залежить від населення і площі

Як виявилося, заробітна плата керівника не залежить від кількості населення і кількості населених пунктів, які входять до складу громади. Здавалося б, чим більше громада, тим більша зарплата у голови. Адже доводиться вирішувати більше нагальних проблем. Але ж ні.

За кількістю населення лідерами (ми свідомо не брали Золотоношу!) є Драбів, Чорнобай та Іркліїв. Але голови цих ОТГ не є лідерами в зарплатних рейтингах.

Так само і по кількості населених пунктів, які входять до складу ОТГ. Лідерами є Чорнобай, Іркліїв і Шрамківка. Проте вони в зарплатному рейтингу «середнячки».

«Найдорожчі» та «найдешевші»

У скільки обходиться оплата роботи голови ОТГ кожному жителю цієї ж громади?

Для того, щоб вирахувати цю цифру, ми взяли кількість населення і середню місячну заробітну плату керівника.

Таким чином, із 10 громад Золотоніського району ми вирахували трійку «найдорожчих» і трійку «найдешевших» голів.

Для порівняння наведемо деякі цифри.
Середня заробітна плата голови Золотоніської РДА – 41 тис. грн.
Заступники отримують від 32 до 46 тис. грн.
Середня заробітня плата в Золотоніському районі – 12 037 грн.

За інформацією: