A A A K K K
для людей із порушенням зору
Чорнобаївська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Відкриття офтальмологічного кабінету

Дата: 10.02.2022 16:40
Кількість переглядів: 209

  В рамках робочого візиту народного депутата Верховної Ради України Олега Арсенюка спільно з головою Золотоніської районної ради Борисом Євминою,  першим заступником селищного голови Олегом Мурав’я, заступником селищного голови Володимиром Семеновим відкрито сучасний офтальмологічний кабінет у КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» з унікальним обладнанням аналогів якому немає в Черкаській області.

   Комплексна діагностика зору з консультацією лікаря – це можливість запобігти патологіям зору або вчасно почати їх лікування. На сьогоднішній день у КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня» за рахунок    коштів, виділених з державного бюджету, за підтримки народного депутата Верховної Ради України Олега Арсенюка, в офтальмологічному кабінеті встановлено сучасне діагностичне обладнання вартістю 597 тис. 440 грн., що дає можливість комплексно обстежити пацієнта та вчасно виявити патологію. Також проведено ремонт кабінету на суму 50 тис. грн. за рахунок коштів бюджету громади.  

   В офтальмологічному кабінеті встановлено авторефрактометр. Дослідження дозволяє встановити короткозорість, далекозорість, наявність астигматизму та підібрати правильний розмір окулярів.

  Наявність автоматичного пневмотонометра - пахіметра дає можливість виміряти очний тиск швидко, безконтактно та безболісно легким потоком повітря. Даний апарат самостійно розраховує внутрішньоочний тиск в залежності від товщі рогівки. Також на апараті можна визначити кут передньої камери ока для підтвердження діагнозу та правильного подальшого лікування.

   Придбано щілинну лампу, на ній проводиться повне обстеження переднього відрізка ока, де виявляються всі запальні процеси, ступінь помутніння кришталика та оцінка стану очного дна.

  Також наявний проектор знаків, що допомагає розширено перевіряти зір, як дорослим так і дітям. Скорегувати та підібрати правильні окуляри та контактні лінзи.

Широкий спектр обстежень на даному обладнанні входять до програми медичних гарантій та надаються безкоштовно за направленням від сімейного лікаря.

   Після відкриття кабінету відбулася  зустріч з медичними працівниками КНП «Чорнобаївська багатопрофільна лікарня». 

Головний лікар Тетяна Козлова  вручила від колективу подяку Олегу Арсенюку за допомогу і підтримку та надала лист з проханням посприяти у   придбанні необхідної для закладу медичної апаратури та у вирішенні нагальних проблем в галузі охорони здоров’я. А саме: відповідно до стандартів у сфері охорони здоров’я   якість медичних послуг повинна бути наближеною до людини. Медична ланка в сільській місцевості повинна ефективно працювати і вирішувати  на місці абсолютну більшість медичних звернень.   Далеко не всі жителі  громади мають можливості  отримати допомогу в обласних спеціалізованих закладах,  саме тому необхідно зберегти   базову медицину в сільській місцевості.

   До складу Чорнобаївської селищної територіальної громади входить 26 населених пунктів, в яких проживає понад 20 тисяч жителів. Для потреб жителів громади в  медичному обслуговуванні функціонують  КНП «Багатопрофільна лікарня Чорнобаївської селищної ради» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Чорнобаївської селищної ради», 4 лікарських амбулаторії,  15 фельдшерсько-акушерських та фельдшерських пунктів, з них 5 пунктів тимчасового базування, які фінансуються за рахунок коштів місцевого бюджету.

Чорнобаївська селищна рада  протягом 2021 року на утримання закладів охорони здоров’я виділила 12 млн. 180 тис. грн. З них на оплату енергоносіїв – 3 млн 666 тис. грн.  На виплату заробітної плати було виділено 4 млн. 256 тис. грн. Придбано 2 монітори загальною вартістю 75,9 тис. грн, на 172,500 тис. грн.  проведено ремонт рентгенологічного обладнання. Крім того, для потреб молодих лікарів було придбано дві службові квартири вартістю 630 тисяч гривень.

   12 січня 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я»  вимогами якої є нарахування заробітної плати на рівні не менше 20 000 грн. лікарям (крім лікарів-інтернів) та на рівні не менше 13 500 грн. фахівцям з базовою вищою освітою закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці.

   Проте, відповідно до проведених розрахунків, коштів, які очікуються  отримати  з НСЗУ для виплати заробітної плати лікарям на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень  медичним працівникам КНП «Чорнобаївської багатопрофільної лікарні Чорнобаївської селищної ради» та КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Чорнобаївської селищної ради»  недостатньо.

   Місцеві бюджети на сьогодні несуть значне фінансове навантаження у інших сферах діяльності та фінансують видатки по заробітній платі медичних працівників  лікувальних закладів, по тих видах медичної допомоги на які,  з різних підстав, НСЗУ не заключає договорів, крім того несуть всі експлуатаційні та адміністративні витрати.

    Для забезпечення заробітної плати в повному об’ємі  за підрахунками не вистачатиме більше 26 млн. грн. З метою забезпечення в повному обсязі надання передбачених державою медичних послуг та недопущення фактичної ліквідації сільської медицини і закриття медичних установ,  медичні працівники   просили   підтримки у вирішенні питання збільшення  обсягів фінансування з державного бюджету за програмою медичних гарантій на 2022 рік для забезпечення заробітною платою медичних працівників на рівні, гарантованому Президентом України  та перегляду нормативної бази щодо співвідношеня кількості сімейних лікарів і середнього медичного персоналу для сільських центрів первинної медико-санітарної допомоги та сільських багатопрофільних лікарень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь