Рубрика «Наш герой»
Розповідь про жителя смт Чорнобая Костенка Миколу Івановича, учасника бойових дій на Сході країни в 2014-2015 роках.
Народився Микола Іванович в с. Богданівка, Кіровоградської області Знаменівського району в сім’ї військових. Навчався в школі, що знаходилась біля військової частини. Службу в армії проходив в Берлінській бригаді ЗГВ (західна група військ). Демобілізувавшись, приїхав в Чорнобай і займався сільськогосподарською діяльністю.
З початком бойових дій на Сході України, був мобілізований під час 3-тьої мобілізаційної хвилі. Потрапив на військову підготовку у м. Старичі Львівської області, та, не добувши підготовчий період, через тиждень в складі 72-ої бригади був направлений у м. Мелітополь. Був призначений командиром танку Т64-БВ. З серпня 2014 року пройшов шлях в напрямку Волновахи, потім в Бугас, а далі в смт Новотроїцьке. Його підрозділ обороняв ці позиції до травня 2015 року.
Під час виконання службових обов’язків в зоні АТО, разом зі своїми бойовими побратимами взяли в полон старшого лейтенанта російської армії. Під час контратаки знищили блокпост агресора. При відступі на свої позиції танк був підбитий, але екіпаж не постраждав.
Микола Іванович за бій у Білокам’янці нагороджений орденом «За мужність ІІІ ступеня».
Повернувшись на Чорнобаївщину, активно підтримує учасників бойових дій АТО/ООС, є керівником Спілки воїнів АТО «Черкащани».