Рубрика «Наш герой»

Дата: 17.02.2022 16:10

Розповідь про жителя смт Чорнобая  Костенка Миколу Івановича, учасника бойових дій  на Сході країни в 2014-2015 роках.

Народився Микола Іванович в с. Богданівка, Кіровоградської області  Знаменівського району в сім’ї військових. Навчався  в школі, що знаходилась біля  військової частини. Службу в армії проходив в Берлінській бригаді ЗГВ (західна група військ). Демобілізувавшись,  приїхав в Чорнобай і займався сільськогосподарською  діяльністю.

З початком бойових дій на Сході України, був мобілізований під час 3-тьої мобілізаційної хвилі. Потрапив на військову підготовку у м. Старичі Львівської області, та, не  добувши підготовчий період, через тиждень в складі  72-ої бригади був направлений у м. Мелітополь. Був призначений командиром танку Т64-БВ.  З серпня 2014 року пройшов шлях в напрямку Волновахи,  потім  в Бугас, а далі в смт Новотроїцьке. Його підрозділ  обороняв  ці позиції до травня 2015 року.

Під час виконання службових обов’язків  в зоні АТО, разом зі своїми бойовими побратимами  взяли в полон старшого лейтенанта російської армії.  Під час  контратаки знищили блокпост агресора. При відступі на свої позиції танк був підбитий, але екіпаж не постраждав.

Микола Іванович за бій у Білокам’янці нагороджений  орденом «За мужність ІІІ ступеня».

Повернувшись на Чорнобаївщину, активно підтримує учасників бойових дій АТО/ООС, є керівником Спілки воїнів АТО «Черкащани».