З 1 січня 2022 року заплановано зростання грошової допомоги в разі підписання першого контракту
Одним із актуальних питань, є питання виплати одноразової допомоги в разі підписання першого контракту. Тож давайте розберемось, кому, де і в якому розмірі виплачують одноразову грошову допомогу.
Які категорії військовослужбовців отримують грошову допомогу
Одноразова грошова допомога виплачується військовослужбовцям одразу після укладення ними першого контракту. ЇЇ отримують:
-особи, які приймаються на посади рядового складу строком на 3 роки;
-особи, які приймаються на посади сержантського і старшинського складу строком на 3 роки і більше;
-особи, які приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу строком на 1 рік і більше;
-особам, які підписали контракт строком на 5 років і більше, із числа військовослужбовців, призначених на посади осіб сержантського і старшинського складу, осіб офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (підготовка яких здійснюється за державним замовленням), за умови вступу до виконання обов’язків за цими посадами.
Про які суми йдеться
Проєктом Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» заплановано установити прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня — 2393 гривні.
Тож з нового року зросте й одноразова грошова допомога для військовослужбовців, адже вона залежить від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 1 січня нового календарного року. Наприклад, особи рядового складу отримуватимуть 19144 грн, особи сержантського і старшинського складу — 21537 грн, особи офіцерського складу — 23930 грн.
Нагадаємо, що у 2021 році одноразова грошова допомога виплачується в таких розмірах: рядовому складу — 18160 грн, сержантам і старшинам — 20430 грн і офіцерам відповідно — 22700 грн.
На передовій захисники отримують 17 тис. гривень винагороди
Встановлена винагорода військовослужбовцям за безпосередню участь у воєнних конфліктах, у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі й стримування збройної агресії РФ у Донецькій та Луганській областях чи в антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду.
На лінії бойового зіткнення на глибину ротних опорних пунктів першого ешелону оборони вона становить 17 тис. гривень на місяць, а за перебування в інших районах операції Об’єднаних сил — 6500 грн на місяць.
В ООС запроваджено додаткову винагороду
від 5 до 18 тис. гривень
Виплату (залежно від посади) запроваджено вперше торік для військовослужбовців, які стримують зброи?ну агресію Росіи?ськоі? Федераціі? у Донецькіи? та Луганськіи? областях. Винагороду виплачують за створення безпечних умов виконання бойових завдань та збереження життя і здоров’я на терені ООС.