Пам'ятки щодо дій населення у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

Дата: 23.02.2022 14:37

Дії населення в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру

При першій можливості покиньте разом із сім’єю небезпечну зону. У разі неможливості виїхати особисто, відправити дітей і родичів похилого віку до родичів, знайомих. Необхідно взяти із собою всі документи, коштовні речі і цінні папери.

Підготовку до можливого перебування у зоні надзвичайної ситуації доцільно починати завчасно. Необхідно підготувати "екстрену валізку" з речами, які можуть знадобитись при знаходженні у зоні НС або при евакуації у безпечні райони.

Військовозобовязаним необхідно прибути до пунктів збору в строки, зазначені в мобілізаційних приписах, одержаних повістках або в наказах районних (міських) територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

У разі оголошення надзвичайної ситуації воєнного характеру для оповіщення населення про загрозу  можуть бути застосовані наступні сигнали оповіщення по видам небезпеки:

Повітряна тривога

Відбій повітряної тривоги

Хімічна небезпека

Радіаційна небезпека

Загроза катастрофічного затоплення

Необхідно:

• зберігати особистий спокій, не реагувати на провокації;
  • завжди мати при собі документ (паспорт) що засвідчує особу, відомості про групу крові своєї та близьких родичів, можливі проблеми зі здоров’ям (алергію на медичні препарати тощо);
  • знати місце розташування захисних споруд цивільної оборони поблизу місця проживання, роботи

Виявивши вибухонебезпечні предмети або підозрілих людей, техніку - негайно повідомити про це територіальні органи ДСНС та МВС за телефоном "101" та "102".