Не вистачає донорської крові

Дата: 23.02.2022 15:10

Через карантин кількість заборів крові у відділенні трансфузіології критично знизилася, запаси крові в лікарні швидко вичерпуються. А кількість хворих, яким терміново для врятування життя потрібна кров чи її препарати, залишилася на тому ж рівні, що була до введення карантину. Тож медики КНП «Чорнобаївська БПЛ» просять усіх небайдужих  прийти і поповнити банк крові.

Почніть рятувати життя вже сьогодні!

Здати  кров можна   в кабінеті  трансфузіології

КНП «Чорнобаївська БПЛ»

Понеділок,    середа                      з  08.00          до       12.00.

Для багатьох людей кров – це як повітря, якого не вистачає. Багато хто міг би стати донором, але люди чомусь бояться цього.  Когось лякає голка, когось больові відчуття, багато хто боїться чимось заразитися, але мало хто знає, що використовуються одноразові інструменти. Крім того, це абсолютно не боляче. А емоційно – набагато легше, ніж зробити татуювання чи  пірсинг. Та й взагалі всі переживання – ніщо порівняно з тим, що може зробити одна порція донорської крові. Адже за розрахунками медиків вона може покращити здоровя або навіть урятувати життя відразу трьом пацієнтам.

А ще здавати кров корисно, бо після цієї процедури організм запускає процес самооновлення. Тому донори мають більш стійкий імунітет. Сама процедура здачі крові не така вже й страшна і триває близько 10 хвилин. Головне – щоб донор був здоровий.

Для здачі крові потрібно:

– досягти повноліття й важити більше 50 кілограмів;
– не вживати алкоголь за 48 годин до здачі крові;
– не приймати лікарські засоби за 72 години до здачі крові;
– не палити протягом двох годин до процедури та протягом двох-трьох годин після;
– не вживати молочні продукти та жирну їжу за добу до здачі крові;
– мати при собі посвідчення особи;
– легко поснідати та випити півлітра води або чаю.