Шановні громадяни, що прибули на тимчасове проживання до Чорнобаївської громади!

Дата: 27.03.2022 10:42

13 березня Уряд постановою  № 269 вніс зміни до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Відповідно до цих змін громадяни України, які вимушено покинули своє житло через бойові дії, можуть отримати довідку, яка підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік ВПО.

На отримання довідки мають право особи, які після введення воєнного стану (24.02.2022) перемістились із регіонів, які визначені Урядом (розпорядження № 204-р):

• Волинська область
  • Дніпропетровська область
  • Донецька область
  • Житомирська область
  • Запорізька область
  • Київська область
  • м. Київ
  • Луганська область
  • Миколаївська область
  • Одеська область
  • Сумська область
  • Харківська область
  • Херсонська область
  • Чернігівська область

Для одержання довідки ВПО громадянам, які на даний час проживають в смт Чорнобай потрібно звернутися в 125 кабінет  приміщення селищної ради за адресою: смт Чорнобай вул. Центральна, 152 для отримання довідки про фактичне місце проживання, потім потрібно звернутися в Центр надання адміністративних послуг за цією ж адресою.

Громадянам, які проживають у населених пунктах Чорнобаївської територіальної громади необхідно звернутися у старостат за місцем фактичного проживання.

Під час подання заяви про взяття на облік заявник пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини.

Крім того, довідку ВПО можна отримати через Портал ДІЯ (за технічної можливості).

Разом з тим повідомляємо, що 20 березня  Уряд постановою                  № 332 затвердив новий Порядок надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Допомога надається особам, які перемістилися з АРК Крим та 14 інших регіонів України, де проводяться бойові дії та включені до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Для отримання допомоги внутрішньо переміщена особа подає заяву в Центр надання адміністративних послуг за адресою смт Чорнобай вул. Центральна, 152, в відділ соціального захисту та охорони здоров’я за адресою смт Чорнобай вул. Центральна, 154, або в старостат за фактичним місцем проживання. Крім того, заяву для одержання допомоги можна подати через мобільний додаток ДІЯ.

Допомога надається щомісячно на період введення воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування на кожну внутрішньо переміщену особу у таких розмірах:

• для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн.;
  • для інших осіб – 2 тис. грн.

Допомога виплачується за повний місяць незалежно від дати звернення за її наданням та дати припинення чи скасування воєнного стану.

Внутрішньо переміщені особи, які станом на 01.03.2022 року отримували допомогу відповідно до Урядової постанови № 505, буде автоматично призначена допомога, яка надається відповідно до постанови № 332.

Отримати консультацію по питанню отримання довідок ВПО та допомоги ВПО можна за телефоном 2-20-22.

З повагою

Чорнобаївський селищний голова                                      Сергій Любивий