Зміни в законодавстві щодо виплати допомог внутрішньо переміщеним особам

Дата: 27.04.2022 13:54

Допомогу всім внутрішньо переміщеним особам виплатять   за березень та квітень 2022 року. Тобто, лише за два місяці всі переселенці зможуть отримати допомогу в розмірі 2000 грн, на дітей — 3000 грн, а особи з інвалідністю — у розмірі 3000 грн.

З травня 2022 року на допомогу зможуть претендувати тільки внутрішньо переміщені особи  :

• які перемістилися з території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій;

• які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);

• у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні),  затверджено Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України№ 75 від 25.04.2022 року.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), станом на 25.04.2022 року