ПРО РОБОТУ ЧОРНОБАЇВСЬКОГО ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОГО ЦЕНТРУ

Дата: 31.10.2022 15:55

Шановні батьки/законні представники дитини, якщо Вас турбують проблеми щодо розвитку дитини, ПАМ’ЯТАЙТЕ, у Чорнобаївській ТГ функціонує комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр з відділенням денного перебування дітей з особливими освітніми потребами» Чорнобаївської селищної ради, де працює команда фахівців у складі: вчителя-логопеда, практичного психолога, учителя-дефектолога, вихователя, які допоможуть у її вирішенні.

Інклюзивно-ресурсний центр є установою, що утворена з метою забезпечення права осіб з особливими освітніми потребами на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та інших закладах освіти, які забезпечують здобуття освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку особи та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

Які послуги надаються в  ІНКЛЮЗИВНО-РЕСУРСНОМУ ЦЕНТРІ?

- проводиться  комплексна оцінка та здійснюється системний кваліфікований супроводу осіб у разі встановлення у них особливих освітніх потреб;

- надаються рекомендації закладам освіти щодо розроблення індивідуальної програми розвитку особи;

- здійснюється консультування батьків, інших законних представників особи з особливими освітніми потребами щодо особливостей її розвитку;

- надаються психолого-педагогічні, корекційно-розвиткові та інших послуги дітям з особливими освітніми потребами дітям раннього та дошкільного віку, які не відвідують заклади дошкільної освіти, дітям, які здобувають освіту у формі педагогічного патронажу;

- визначається рівень підтримки особи з особливими освітніми потребами в закладі освіти;

- надається консультативна,  психологічна допомога батькам, іншим законним представникам осіб з особливими освітніми потребами у формуванні позитивної мотивації щодо розвитку дітей та підвищення обізнаності щодо організації їх навчання і виховання;

29 квітня 2022 року під час засідання Кабінету Міністрів України було ухвалено зміни до Положення про інклюзивно-ресурсні центри на період дії воєнного стану та розширено завдання, а саме:

• проведення комплексної оцінки та здійснення системного кваліфікованого супроводу осіб з ООП, які вимушено змінили місце проживання (перебування) та були зараховані в інклюзивні класи (групи) або здобувають освіту з використанням технологій дистанційного навчання;

• надання інформаційної підтримки батькам дітей з ООП щодо закладів, у яких дитина може продовжувати навчання та отримувати інші додаткові послуги.

Документ також передбачає створення умов для психологічної підтримки дітей, які переживають психологічну травму.

На період дії воєнного стану фахівцями ІРЦ надаються додаткові корекційно-розвиткові послуги всім дітям з ООП, зокрема й дистанційно.

Крім того, зміни сприяють спрощенню процедури подання документів для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, а також створенню належних умов для звернення до ІРЦ осіб, які супроводжують групи внутрішньо-переміщених і потребують додаткової підтримки.

ЩО ТАКЕ ВИСНОВОК ПРО КОМПЛЕКСНУ ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ОСОБИ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ ?

Висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку має рекомендаційний характер для батьків. Він дає можливість вчасно виявити проблему та надати відповідну допомогу, у жодному разі не може бути підставою для спрямування дитини до певного закладу освіти чи отримання форми навчання, яка не задовольняє потреби дитини та її батьків та в жодному разі не встановлює ніякия «діагнозів».

Висновок ІРЦ не має певного терміну дії за умови, якщо в ньому не визначена дата проведення повторної комплексної оцінки розвитку дитини для уточнення або зміни рівня підтримки особи з особливими освітніми потребами .

ЩО САМЕ ВХОДИТЬ В КОМПЛЕКСНУ ОЦІНКУ РОЗВИТКУ ДИТИНИ?

Комплексна оцінка проводиться індивідуально за такими напрямами:

оцінка фізичного стану дитини – визначення рівня її загального розвитку, відповідності віковим нормам, розвитку дрібної моторики, способу пересування тощо;

оцінка мовленнєвого стану дитини – визначення рівня розвитку та використання вербальної/невербальної мови, наявності мовленнєвого порушення та його структури;

оцінка когнітивної сфери дитини – визначення рівня сформованості таких пізнавальних процесів: сприйняття, пам’ять, мислення, уява, увага;

оцінка емоційно-вольової сфери дитини – виявлення її здатності до вольового зусилля, схильностей до проявів девіантної поведінки та її причин;

У разі потреби фахівці ІРЦ можуть проводити комплексну оцінку за іншими напрямами, зокрема, визначення рівня соціальної адаптації, взаємовідносин із однолітками, дорослими.

Комплексна оцінка, у тому числі повторна, проводиться:

• за письмовим (або он-лайн, використовуючи АС “ІРЦ”) зверненням (заявою) до інклюзивно-ресурсного центру батьків (одного з батьків) або інших законних представників особи з особливими освітніми потребами:

• документ, що посвідчує особу заявника;

• свідоцтво про народження дитини;.

У разі проведення комплексної оцінки особи з інвалідністю до заяви додається її індивідуальна програма реабілітації.

ЯК МИ ПРАЦЮЄМО?

Ми працюємо в очному режимі, оскільки діти перебувають в центрі з батьками, у разі повітряної тривоги мають пройти до найближчого укриття.

ДЕ МИ ЗНАХОДИМОСЬ?

смт Чорнобай, вул.Центральна,155А (за Школою мистецтв).

Контакти для зв’язку: директор - Алла Миколаївна (098)927-10-70

Маємо групу та сторінку :

https://www.facebook.com/groups/696081121068911, тут можна ознайомитися з діяльністю  Центру.

ЯК ПОДАТИ ОНЛАЙН ЗАЯВУ?