Відбулося перше засідання спостережної ради при комунальному некомерційному підприємстві «Чорнобаївський центр первинно медико-санітарної допомоги» Чорнобаївської селищної ради.
14 березня відбулося перше засідання спостережної ради при комунальному некомерційному підприємстві «Чорнобаївський центр первинно медико-санітарної допомоги» Чорнобаївської селищної ради. Спостережна рада створена рішенням сесії селищної ради як наглядовий орган закладу охорони здоров’я Чорнобаївської селищної ради, що надає медичну допомогу первинного рівня, з яким укладено договір про медичне обслуговування населення.
Спостережна рада у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України і постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, статутом (положенням) чи іншим установчим документом закладу охорони здоров’я і положенням про спостережну раду. Метою діяльності спостережної ради є сприяння реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я.
Згідно порядку денного на першому організаційному засіданні спостережної ради було обрано головою Кикоть Вікторію Сергіївну - заступника селищного голови Чорнобаївської селищної ради, заступником голови обрано - Новосельську Ірину Миколаївну - депутата Чорнобаївської селищної ради та секретарем спостережної ради обрано - Хоменко Юлію Василівну - начальника відділу соціального захисту та охорони здоров’я Чорнобаївської селищної ради, а також затверджено план роботи спостережної ради.
Рада запланувала розглядати питання:
щодо дотримання вимог законодавства під час здійснення медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я;
щодо дотримання закладом охорони здоров’я прав та забезпечення безпеки пацієнтів під час здійснення медичного обслуговування, в тому числі питання щодо належного розгляду скарг пацієнтів (їх законних представників, членів сім’ї та родичів) та реагування закладу охорони здоров’я на такі скарги;
щодо результатів фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров’я.
А також рада буде брати участь у підготовці пропозицій щодо розвитку матеріально-технічної бази та інфраструктури закладу охорони здоров’я;
подавати пропозиції керівнику закладу охорони здоров’я щодо оптимізації організаційної структури такого закладу за напрямами його діяльності.
Директор КНП «Чорнобаївський центр первинно медико-санітарної допомоги» Чорнобаївської селищної ради Сергій Козлов поінформувала про основні виклики, які очікують ценр в розрізі реформи галузі охорони здоров’я України, ознайомив присутніх з аналізом діяльності закладу за 2022 рік та з проєктом фінансового плану та планом розвитку на 2023 рік. КНП «Чорнобаївський центр первинно медико-санітарної допомоги» Чорнобаївської селищної ради забезпечує надання медичних послуг жителям Чорнобаївської та Іркліївської територіальних громад, але виникає багато проблемних питань, які потребують вирішення. Тому члени спостережної ради спільно з директором КНП «Чорнобаївський центр первинно медико-санітарної допомоги» Чорнобаївської селищної ради Сергієм Козловим в подальшому будуть напрацьовувати проекти фінансової підтримки сільських фапів і амбулаторій з бюджетів громад, на території яких вони знаходяться, а за нормативами по кількості населення не можуть отримувати фінансування з НЗСУ.