Повідомлення про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами

Дата: 30.03.2023 09:56

КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО "Чорнобаївська багатопрофільна лікарня Чорнобаївської селищної ради" (КНП "Чорнобаївська БПЛ").

Код ЄДРПОУ: 02005266. Юридична та фактична адреса: 19901, Черкаська область, Золотоніський район, смт Чорнобай, вул. Центральна, 221; телефон (0473)92-25-89, е-mаіl: SEK_CRL221@UKR.NET.

Метою отримання дозволу на викиди є отримання офіційного документу - дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для існуючої лікарні. Згідно ст.3 ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059-VIII від 13.05.2022 р., вид діяльності КНП "Чорнобаївська БПЛ" не підлягає оцінці впливу на довкілля.

КВЕД 86.10 Діяльність лікарняних закладів.

Основними джерелами викидів забруднюючих речовин є: лабораторії в головному корпусі та в поліклініці, рентгенкабінети, дезинфекція, холодильне обладнання, пральня, дизельгенератор, бензогенератор, пічка, автотранспорт.

В результаті діяльності лікарні в атмосферне повітря здійснюються викиди забруднюючих речовин: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок - 0,02 т/р, азоту діоксид - 0,06 т/р, азотна кислота - 0,0003 т/р, сірки діоксид - 0,003 т/р, сірчана кислота - 0,0003 т/р, вуглецю оксид - 0,02 т/р, вуглецю діоксид - 8 т/р, НМЛОС - 0,007 т/р, кислота оцтова - 0,002 т/р, ксилол - 0,0001 т/р, хлороформ - 0,0001 т/р, формальдегід - 0,0001 т/р, метан - 0,001 т/р, бензапирен - 0,00000001 т/р, хлор - 0,0004 т/р, фреон -  0,005 т/р. Загальна кількість забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферу, без урахування парникових газів, орієнтовно складає до 0,12 т/рік.

Залежно від ступеня впливу на забруднення атмосферного повітря підприємство належить до третьої групи - об'єкти, які не беруться на державний облік і не мають виробництв або технологічного устаткування, на яких повинні впроваджуватися найкращі доступні технології та методи керування. На підприємстві не планується впровадження заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, так як відсутні перевищення встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин. Дотримання виконання природоохоронних заходів щодо скорочення викидів: не передбачено. Відповідність пропозицій щодо дозволених обсягів викидів законодавству: викиди не перевищують затвердженні граничнодопустимі нормативи, а викиди забруднюючих речовин, які не підлягають регулюванню та за якими не здійснюється державний облік, не перевищують гігієнічних нормативів.

Збір зауважень громадських організацій та окремих громадян по даному питанню проводиться протягом 30-ти днів з дня публікації до Черкаської обласної військової адміністрації за адресою: 18001, Черкаська обл., м. Черкаси, бульв. Шевченка, 185, тел. (0472) 372249, 372915, srzg@ck.gov.ua.