Розглянули ризики загрози ускладнення епідемічної ситуації із захворюванням населення на кір.

Дата: 17.04.2023 14:52

17 квітня 2023 року проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Чорнобаївської селищної ради,з метою недопущення ускладнень епідемічної ситуації з кору на території громади, на виконання протоколу №3  засідання Державної комісії з ТЕБ та НС від 09.03.2023 року, протоколу №6 від 06.04.2023 року засідання регіональної комісії з ТЕБ та НС Черкаської ОВА, «Регіонального календарного плану заходів з організації та проведення мікропланування наздоганяючої кампанії з вакцинації КПК дитячого населення Черкаської області», затвердженого 14.04.2023 року ДУ «Черкаський ОЦКПХ МОЗ», Управлінням охорони здоров'я ОДА, Управлінням науки і освіти Черкаської ОДА.

На засіданні комісії  Іван Коренюк, завідувач Чорнобаївського відділення Державної установи «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України», поінформував про ускладнення епідемічної ситуації із захворюванням населення на кір та ризики виникнення спалахів інфекції у поточному та 2024 році.

За статистичними даними захворюваність на кір носить періодичний характер і різкі підйоми цього захворювання відбуваються кожні 4 – 5 років. Останній спалах кору на території області і району був у 2017 – 2019 роках. В цей період в області захворіли 1126 осіб, з них 409 (36,3%) дітей. На той час в Чорнобаївському районі на кір перехворіли 10 осіб. Під час останнього  спалаху від кору та його ускладнень в Україні померла 41 людина.

Впродовж останніх років в Чорнобаївській та Іркліївській територіальних громадах спостерігається недостатній рівень охоплення дітей щепленнями проти кору, паротиту та краснухи (КПК), а саме:

2018 рік  КПК1 – 91,3%,  КПК2 – 86,0%

2019 рік  КПК1  - 82,0%,  КПК2 – 82,0%

2020 рік  КПК1  - 76,0%,  КПК2 – 76,4%

2021 рік  КПК1 – 84,0%   КПК2 – 74,0%

2022 рік  КПК1 – 98,5%   КПК2 – 89,0%

Таким чином наростає кількість не захищених дітей, сприйнятливих до інфікування і захворювання. При занесенні інфекції є ризик масових захворювань, спалахів в дитячих колективах.

Комісією з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Чорнобаївської селищної ради прийняті рішення про забезпечення виконання Календарного плану заходів з організації та проведення мікропланування наздоганяючої компанії з вакцинації КПК дитячого населення територіальної громади у визначені терміни та затверджено «План дій щодо готовності та реагування на ускладнення епідемічної ситуації з кору у Чорнобаївській громаді».