Чорнобаївська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Нове життя — нова робота

Дата: 25.04.2023 16:52
Кількість переглядів: 112

Демографічна ситуація під час війни на Черкащині істотно змінюється. У відносно спокійну тилову область приїжджають люди з дуже різноманітним професійним досвідом та навичками. Як розповіли в обласній службі зайнятості, переважно це жителі Донецької, Київської та міста Києва, Харківської й Луганської областей. Багато з них раніше працювали в гірничодобувній чи нафтопереробній галузях, займалися науковою діяльністю або мали вузькопрофільну спеціальність, яка була вкрай важливою на конкретному виробництві.

Розв’язавши житлову проблему, вони починають шукати роботу на новому місці. Із цим допомагають фахівці служби зайнятості. Розподіл безробітних із числа внутрішньо переміщених осіб за реєстрацією такий: у Черкаській філії обласного центру зайнятості 51,0%, Уманській — 22,7%, Звенигородській — 18,7% та Золотоніській — 7,6%.

Загальна кількість офіційно зареєстрованих ВПО в області нині 59042, з них у Черкасах — 27824, Смілі — 6785, Каневі — 3949. Як розповіла голова Черкаської районної військової адміністрації Валерія Бандурко, нині навіть порівняно з минулим тижнем у районі відзначають певне зростання кількості внутрішньо переміщених осіб.

Фахівці служби зайнятості зауважують, що під час пошуку роботи на новому місці приїжджі стикаються з багатьма труднощами. Зокрема на працевлаштуванні позначаються брак вакансій за спеціальністю та рівнем освіти, нестача у шукачів професійних навичок та досвіду роботи в конкретних галузях, низька заробітна плата, проблеми з оформленням на роботу через брак необхідних документів, нерозірвані трудові відносини з попереднім роботодавцем. Особливо складно інвалідам, які потребують особливої допомоги.

«З урахуванням цих особливостей для кожного, хто звернувся до нашої служби, — розповів директор обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко, — і складаємо індивідуальний план працевлаштування. Дехто обирає тимчасову зайнятість, комусь підбираємо роботу за спеціальністю, а хтось обирає шлях перенавчання відповідно до потреб локального ринку праці.

Торік у Черкаській обласній службі зайнятості отримували послуги 3460 людей з областей, де тривають бойові дії. З них 3067 осіб отримали офіційний статус безробітного, серед них 128 людей з інвалідністю. Загалом за час повномасштабної війни послуги в обласній службі зайнятості надано 139 інвалідам, 20 із них працевлаштовано. Ще 136 отримали профорієнтаційні послуги, двоє проходили професійне навчання. На 13 квітня цього року на обліку в Черкаській обласній службі зайнятості перебувало 29 безробітних цієї категорії».

Загалом з початку повномасштабної війни на Черкащині працевлаштовано 778 ВПО. З них 570 мали статус безробітного. За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштовано в переробній промисловості (25,7%),  торгівлі та сфері послуг (17,7%) та в сільському господарстві (9%). Під час війни восьмеро працевлаштовано шляхом компенсації роботодавцям витрат на оплату праці.

Соціальне підприємництво підставляє плече

 

За сприяння обласної служби зайнятості 21 безробітний пройшов професійне навчання. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 20 осіб. Профорієнтаційними послугами охоплено 3767 безробітних з-поміж ВПО.

 

Тільки за три місяці цього року працевлаштовані 82 безробітні із числа ВПО. Серед них за професійними групами: семеро державних службовців, 26 професіоналів та фахівців, 13 технічних службовців, восьмеро працівників торгівлі та послуг, чимало кваліфікованих робітників.

 

Серед найпопулярніших галузей відкриття чи розвитку бізнесу серед внутрішньо переміщених осіб у службі зайнятості відзначають роздрібну торгівлю, ремонт і технічне обслуговування автотранспорту, переробне виробництво тощо.

 

Григорій Дендемарченко поділився перспективами та планами, які поліпшать працевлаштування ВПО. Служба, яку він очолює, наполегливо працює над втіленням програм для стимулювання роботодавців. Соціальне підприємництво нині може бути одним з дієвих інструментів у розв’язанні актуальних суспільних проблем. Тому державна служба зайнятості пропонує активні програми для бізнесу, покликані допомогти у вирішенні питань працевлаштування або збереження робочих місць для соціально вразливих категорій населення, зокрема ВПО. Серед них програма з надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних (постанова КМУ від 10 лютого 2023 р. №124), в яку входить надання компенсації фактичних витрат роботодавця у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Чинність програми поширюється на роботодавців (суб’єктів господарювання), які за направленням центру зайнятості працевлаштовують осіб, що належать до пільгових категорій і перебувають у статусі зареєстрованого безробітного понад місяць. Запропоновано надання компенсації обсягом 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більш як розмір мінімальної заробітної плати, роботодавцям, які за направленням центру зайнятості працевлаштовують осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, зазначених у пунктах 19—21 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а також осіб, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більш як п’ять років.

 

Як зауважують в обласному центрі зайнятості, інформація про надання компенсацій зацікавила багатьох роботодавців, тож є небезпідставні сподівання, що поряд з іншими активними програмами реалізація заходів стимулювання допоможе забезпечити роботою багатьох жителів області, зокрема тих, хто у зв’язку з війною змінив місце проживання.

 

За матеріалами сайту "Урядовий кур'єр"

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь