Чорнобаївська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Близько тисячі пропозицій роботи щодня: про поточну ситуацію на ринку праці Черкащини

Дата: 15.08.2023 14:13
Кількість переглядів: 146

Із початку 2023 року Черкаська обласна служба зайнятості сприяла працевлаштуванню понад 6 тисяч людей. Ще 700 людям знайшли тимчасову зайнятість. Загалом кількість безробітних на Черкащині, порівняно із минулим роком, зменшилася удвічі.

Про це під час брифінгу розповіла заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості Марина Сорокіна.

Наразі послугами Черкаської обласної служби зайнятості користуються близько 6 тисяч людей, зазначила спікер.

" У наданні послуг роботодавцям основний фокус ми робимо на засади рекрутингу. Справжній рекрутинг - це коли знаходиш для людини саме те, що вона шукала, водночас повністю задовольняєш потреби компанії. Сучасний орієнтир в роботі Служби – це не виплата допомоги по безробіттю, а сервісне обслуговування клієнтів. При підборі кандидата вивчають їх резюме, проводять співбесіди. За результатами такого відбору найбільш прийнятну кандидатуру направляють на співбесіду до роботодавця. Таким чином роботодавець працює лише з вмотивованими претендентами", — зазначила вона.

Щодня, додала Марина Сорокіна, на Черкащині людям надають близько тисячі пропозицій роботи.

Також вона розповіла про активні програми, які наразі пропонує служба зайнятості:

«У першу чергу, це освітні програми. Ми пропонуємо ваучери або сертифікати на навчання. Тобто всім, хто хоче підвищити кваліфікацію, отримати нову професію, спеціалізацію або підвищити свій кваліфікаційний рівень, ми можемо запропонувати оплату навчання. Якщо людина має статус безробітного, вона може скористатися сертифікатом на навчання. Усього це 95 професій та понад 300 освітніх програм, які можна опановувати в Центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості".

Навчання відбувається як на Черкащині, так і за її межами.

"Якщо статусу безробітного немає, людина працевлаштована, вона теж може отримати ваучер на навчання. У поточному році оновили перелік професій і спеціальностей, за якими можна отримати ваучер. У переліку їх 123. Серед них професій 78, решта — спеціальності. Це й ІТ-сфера, і будівництво, і психологія, і соціальна робота. У цьому році понад 300 черкащан отримали такі ваучери. Максимальна вартість і сертифікату і ваучера — це десять прожиткових мінімумів для працездатних громадян, тобто майже 27 тисяч гривень. Для прикладу, нещодавно понад 60 людей завершили навчання за спеціальністю психологія. Це люди, які працюють в освітній галузі та інших сферах", — пояснила Марина Сорокіна.

Також є програми та різні компенсаційні виплати для роботодавців, додала вона:

"Це компенсації єдиного соціального внеску та частина заробітної плати у разі, якщо роботодавці працевлаштовують різні категорії громадян — переселенців, учасників бойових дій, людей з інвалідністю, молодь. Якщо роботодавці створюють робочі місця і працевлаштовують таких людей, то вони можуть звернутися до служби зайнятості, написати заяви і отримати відповідну компенсацію. Наприклад, із початку воєнного стану працює програма компенсації частини зарплати роботодавцям, які працевлаштовують переселенців. Виплати здійснюють за два місяці роботи у розмірі мінімальної зарплати". 680 роботодавців області за працевлаштованих понад тисячу переселенців отримали 13,5 мільйонів гривень. Наразі ця програма теж діє".

Також заступниця директора Черкаського обласного центру зайнятості додала, що Служба опікується і грантовими програмами:

"Таких програм дві. Передбачені вони на розвиток малого бізнесу. Та програма, яка почала діяти в поточному році, розрахована на учасників бойових дій та членів їх сімей. Розмір гранту — від 50 тисяч до мільйона гривень. При цьому є обов'язок створити робочі місця — від 1 до 4, залежно від розміру гранту. 123 черкащан уже отримали гранти на суму 28 мільйонів гривень. На сьогодні в області такі роботодавці створили 128 робочих місць".

Демографічна ситуація під час війни на Черкащині істотно змінюється. До нас приїжджають люди з дуже різноманітним професійним досвідом та навичками. Переважно це жителі Донецької, Київської та міста Києва, Харківської й Луганської областей. Багато з них раніше працювали в гірничодобувній чи нафтопереробній галузях, займалися науковою діяльністю або мали вузькопрофільну спеціальність, яка була вкрай важливою на конкретному виробництві.

Ми ведемо постійні перемовини з місцевими роботодавцями, які потребують працівників і готові взяти на роботу громадян з інших областей України. Програми стимулювання працевлаштування ВПО залишаються одними з пріоритетних в 2023 році.

У січні-липні поточного року послугами обласної служби зайнятості скористалися 1511 переселенців. Загалом з початку повномасштабної війни на Черкащині працевлаштовані 996 ВПО. За видами економічної діяльності найбільше громадян працевлаштовано в переробній промисловості (24,4%),  торгівлі та сфері послуг (20,4%) та в сільському господарстві (10%).

Служба зайнятості максимально йде назустріч клієнтам, як в отриманні послуг, так і в реєстрації, зазначила Марина Сорокіна. Наразі те, й інше можна зробити, як звернувшись до служби зайнятості, так і онлайн — через портал "Дія" тощо.

Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості, можна отримати онлайн на офіційному телеграм-каналі Черкаської обласної служби зайнятості: https://t.me/Pidtrimka_klientiv, а також за номерами телефонів «гарячої лінії»: +38 (093) 1617861; +38 (068) 2212174

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь