Чорнобаївська територіальна громада
Черкаська область, Золотоніський район

Інформація ГУ ДПС від 28.09.2023

Дата: 28.09.2023 08:28
Кількість переглядів: 92

Володимир Жаврід: з 1 жовтня поновлюється відповідальність за незастосування РРО

 

Головне управління ДПС у Черкаській області нагадує: з 01 першого жовтня цього року відновлюється відповідальність за порушення вимог Закону України № 265 "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Підстава цьому –  Закон України № 3219-IX, який набув чинності 1 серпня. Цей закон відновив положення щодо відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 

Важливо пам’ятати: Закон № 3219 не впроваджує нових норм. Він лише поновлює режим оподаткування, що діяв до початку війни. Більше того, в межах законодавства відповідальність за порушення норм – пом’якшена, відповідно розміри штрафних санкцій для суб’єктів господарювання зменшились. Натомість суб’єкти господарювання зобов’язані застосовувати класичні чи програмні реєстратори розрахункових операцій, якщо вони здійснюють свою господарську діяльність у готівковій формі або через POS-термінали.

Кому потрібний РРО?

Використання реєстраторів розрахункових операцій наразі є обов’язковим для : 

- ФОП ІІ-ІV груп незалежно від виду діяльності та обсягу доходу; 

- ФОП на загальній системі оподаткування. 

Для проведення розрахунків під час господарської діяльності суб'єкт господарювання самостійно обирає, який саме реєстратор розрахункових операцій він застосовуватиме: класичний або ж програмнийЯкщо надає перевагу програмному, то обирає самостійно – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО.

Яка різниця між РРО та ПРРО?

  1. ПРРО працюють у вигляді комп’ютерної програми або мобільного додатка. Підприємцю достатньо встановити програму на будь-який зручний девайс. Тоді як РРО — спеціалізований касовий апарат, фіскальний реєстратор, мобільний реєстратор тощо.

  2. Апаратний РРО негайно після проведення операції фіскалізує та друкує чеки, які зберігаються на захищеній пам'яті. Програмний РРО при фіскалізації чека зв'язується через інтернет із сервером Державної податкової служби України, тобто чеки зберігаються на сервері ДПС.

Якщо Ви ще не запровадили фіскалізацію розрахункових операцій - не зволікайте! Та зареєструйте класичний або програмний реєстратор розрахункових операцій. Пам'ятайте! Добровільне виконання вимог Закону не лише звільнить вас від відповідальності, а й усуне підстави для проведення фактичних перевірок.

Детально про це розповідає у своєму зверненні до платників в. о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області Володимир Жаврід.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь