ПІДКОРЮВАЛИ ВОДНУ СТИХІЮ

Дата: 28.02.2024 19:10

28 лютого в Чорнобаївському   спорткомплексі   відбувся  турнір з плавання серед  юнаків та дівчат на  призи   олімпійського чемпіона Андрія Івановича Хіміча. Людини, ім’я якої увійшло в усі спортивні енциклопедії світу. Андрій Іванович - наша гордість, символ міцності та фізичного гарту українців - олімпійський чемпіон (Токіо, 1964) на каное-двійці на дистанції 1000 метрів, триразовий чемпіон Європи (1961, 1965), срібний призер першості світу, заслужений тренер України, переможець багатьох веслувальних регат – Андрій Іванович Хіміч.

Народився чемпіон  в мальовничому с. Макіївка Варвинського району на Чернігівщині. Закінчивши Антонівську середню школу, вступив на факультет фізичного виховання Черкаського педагогічного інституту.

Після інституту працював у Черкаській ДЮСШ. Був тренером збірної СРСР, а згодом і збірної Болгарії  з веслування на байдарках і каное. З 1985 року переїхав у наше селище Чорнобай і працював тренером секції веслування понад 10 років, а нині є почесним жителем та  гостем на всіх спортивних змаганнях та турнірах нашої громади.

Олімпійське «золото» Андрія Івановича Хіміча — перше і поки що єдине на Черкащині. Всі його досягнення є надзвичайним спортивним надбанням для нашої області.

Підкорювали водну стихію  17 команд (10 - Чорнобаївської, 3 - Золотоніської, 2 - Іркліївської, 1- Драбівської, 1 - Новодмитрівської ) із п'яти громад району.

68 юних спортсменів, з них 46 юнаків  та 22 дівчат, за програмою змагань долали 50 метрів та 25 метрів відповідно.

Традиційно  під час відкриття турніру звучав державний гімн України. Учасники змагань, вболівальники та всі  присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам'ять, громадянську відвагу і самовідданість, силу духу, стійкість та героїчний подвиг воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Фото без описуФото без опису

На відкритті турніру з вітальним словом до учасників змагань звернулися: заступник Чорнобаївського селищного голови  Вікторія Кикоть, олімпійський чемпіон Андрій Хіміч, відповідальний  секретар відділення Національного олімпійського комітету України у Черкаській області  Іван Урста та директор КУ Черкаської обласної ради «Черкаського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Марія Шелест.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Юних спортсменів палко підтримували вболівальники на трибунах плавального басейну.

За результатами змагань в особистій першості нагороди здобули:

ЮНАКИ

🥇 –  Макаренко Олександр, Малобурімська ЗОШ І-ІІІ ступенів

🥈–  Ненька Максим, Іркліївський ліцей

🥉 –  Вирвикишка В’ячеслав, Чорнобаївський ліцей

ДІВЧАТА

🥇 –  Тогобіцько Дарина,  Золотоніська СШ ІТ  №2

🥈–  Тогобіцько Яна,  Золотоніська СШ ІТ  №2

🥉 –  Городинець Поліна, Новодмитрівський ліцей

У командній першості нагороди здобули:

🥇–  Малобурімська ЗОШ І-ІІІ ступенів

🥈–  Золотоніська СШ ІТ  №2

🥉–  Чорнобаївський ліцей

Фото без описуФото без опису

Переможці та призери змагань отримали дипломи, медалі та перехідний кубок переможця  олімпійського чемпіона, а  всі учасники подарунки від відділення Національного олімпійського комітету України у Черкаській області та  КУ Черкаської обласної ради «Черкаського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх».

Дякуємо кожному та кожній за можливість проводити змагання та виховувати молодь